top of page

Wszystkie daty osieroconej Matki

Zaktualizowano: 17 paź 2021


Dzień, w którym dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży.

Może wiedziałaś, czego się spodziewać. A może kompletnie nie podejrzewałaś. Może już na kilka dni przed terminem spodziewanej miesiączki robiłaś test ciążowy, a może niedowierzając, że okres się spóźnia, że test mówi prawdę, robiłaś betę HCG. W tym dniu dużo się zmieniło. Może byłaś przerażona, może byłaś najszczęśliwsza na świecie. Może płakałaś, może skakałaś pod sufit i zastanawiałaś się, komu pierwszemu powiedzieć. Jedno jest pewne - Twoje życie miało się całkowicie odmienić. Miał pojawić się ktoś, kogo miałaś znać całe życie.


Dzień, w którym byłaś nadzieją, że będzie dobrze

Niektóre z Was nie miały tego dnia. Część miała. Ten dzień, gdy usłyszałyście bicie serca i popłynęły łzy, czasami zaskoczyła Was radość i wzruszenie, jakie się wtedy pojawiło. Ta nadzieja, która pojawiła się wraz ze słowami lekarza - wszystko wygląda w porządku. I ten czarno biały obraz USG, kogoś, kogo miałyście za kilka miesięcy poznać, a kto wygląda jak fasola.


Dzień, w którym nie usłyszałaś bicia serca

Może ten dzień zaczął się krwawieniem, może skurczami, może bólem. Może przestałaś czuć fizycznie, że jesteś w ciąży. A może miałaś przeczucie, po prostu poczułaś, że ktoś Cię opuścił. I usłyszałaś te słowa - serduszko nie bije. To był początek końca. Może pojawiło się przerażenie, szok, może płacz, krzyk. A może pojawiła się cisza i pustka. Zaraz miałaś stracić swoje dziecko.


Dzień, w którym straciłaś dziecko

Nadszedł i ten dzień, którego prawie żadna mama sobie nie wyobraża - kiedy straciłaś swoje dziecko. Bez względu na to, czy to był poród, czy poronienie, towarzyszyć Ci mogło tak wiele trudnych doznań z ciała. A w sercu pojawiła się pustka. Stałaś się Mamą, ale bez dziecka obok. Nadzieja zgasła.


Termin porodu

Dzień, w którym mieliście się spotkać, ale nie było Wam to dane. Dzień, w którym mieliście do końca życia celebrować to, że Wasze dziecko jest. A pozostała tylko cisza.


25.06, 1.06 Dzień Matki, Dzień Dziecka

Dni, w których pojawiają się pytania, czy to wciąż moje święto? Bo przecież to święta relacji, nie ma matki bez dziecka i dziecka bez matki. Ale jak mam być w dniu, w którym drugiej części tego ważnego równania nie ma przy mnie? Kolejne z dat, gdy być może czujesz, że Twoje macierzyństwo jest trudne. Gdy doświadczenie straty do Ciebie wraca. Gdy czujesz sie inaczej, gdy czujesz brak, gdy czujesz, że coś mocno nie pasuje.


15.10 Dzień Dziecka Utraconego

Dzień, który stał się też Waszym dniem. I nie ma słów, które uczynią ten dzień radosnym świętem.

Mamo, przykro mi, z powodu tych dat, które uwspólniają miliony kobiet i które są Twoimi szczególnymi datami. Dziś jestem z Tobą myślami i razem z Tobą, dzielę też swój smutek i swoją tęsknotę.

Nie jesteś sama.

78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page