top of page
1O2A9902.jpg

Poznaj mnie i moją pracę

Nazywam się Katarzyna Skorupska (wcześniej Szewczyk) i jestem z wykształcenia, a zwłaszcza z zamiłowania, psychologiem, interwentką kryzysową, nauczycielką akademicką oraz psychoterapeutką po 5letniej szkole psychoterapii, w trakcie procesu certyfikacji (w ramach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego). Dodatkowo prowadzę szkolenia, zwłaszcza w obszarze psychologii perinatalnej, w której też rozwijam się naukowo. 

Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji indywidualnej. 

Ukończyłam dzienne 5 letnie studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie kontynuowałam nauke na studiach doktoranckich. Swoją wiedzę akademicką na bieżąco uzupełniałam na różnorodnych szkoleniach, warsztatach, a także poprzez doświadczenie zawodowe (o czym więcej poniżej). Zaraz po ukończeniu studiów podjęłam się nauki psychoterapii w ramach 5 letniej szkoły przy Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, kontynuując w ten sposób swój rozwój w kierunku pracy terapeutycznej z dorosłymi osobami. Równocześnie rozpoczęłam pracę jako psycholog, a dwa lata później jako psychoterapeutka.

W gabinecie pracuję integratywnie, czyli korzystam z narzędzi i podejść oferowanych przez kilka szkół psychoterapii. W zależności od etapu terapii, charakterystyki zgłaszanych trudności, jak i samego pacjenta, sięgam częściej po naukę i osiągnięcia nurtu humanistyczno-egzystencjalnego, systemowego, psychodynamicznego czy poznawczo-behawioralnego (zwłaszcza 3 fali), często korzystam z publikacji naukowych, ale przede wszystkim wsłuchuję się w to, z czym przychodzi każda osoba lub rodzina.

 

W swoim gabinecie pracuję  z osobami dorosłymi, które poszukują dla siebie wsparcia, z powodu doświadczanych trudności. Może to być nadmierne napięcie, lęk, poczucie bezsensu, życia w sposób niezgodny z własnymi oczekiwaniami, potrzebami, wartościami, problemy w relacjach z innymi.

 

Bardzo blisko mi także do pracy z osobami, których dotknęły traumatyczne doświadczenia, a w szczególności pracuję z kobietami w okresie okołoporodowym, osobami po doświadczeniu straty, a także z młodymi ludźmi wkraczającymi w dorosłość i poszukującymi swojej drogi. 

Ważną i lubianą przeze mnie częścią mojej pracy jest edukacja. Prowadziłam wiele szkoleń dla różnych instytucji - Ośrodków Pomocy Społecznej, klientów korporacyjnych, a także dla klientów indywidualnych oraz wykłady w ramach zróżnicowanych konferencji i dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. ​

bottom of page