top of page
Czułe wsparcie w kryzysach okołoporodowych

Półroczne szkolenie online dla studentów ostatnich lat psychologii, psychologów i psychoterapeutów

III edycja - Jesień 2024
Zapisy trwają

68 godzin wiedzy

Pół roku szkolenia.

7  zjazdów online, raz w miesiącu, dodatkowe gościnne wykłady oraz webinary. 

Spotkania online

Spotkania przeprowadzane on-line. Po spotkaniach materiały dostępne na platformie przez 12 miesięcy.

11 lat doświadczenia

 Ponad dekada doświadczenia w pracy z osobami w kryzysach okołoporodowych.

Ponad 1000 osób w obszarze psychologii okołoporodowej specjalistów okołoporodowych.

Webinary

Gościnne webinary z doświadczonymi ekspertami z obszaru psychologii oraz psychoterapii okołoporodowej

1O2A9852.jpg
O Mnie

Katarzyna Skorupska - psycholożka, psychoterapeutka, interwentka kryzysowa, wykładowczyni.

Od ponad 10 lat skupiona wokół pracy z osobami doświadczającymi kryzysów okołoporodowych w ramach interwencji kryzysowej, psychoterapii, grup wsparcia, warsztatów.

Wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim, od ponad 4 lat współpracuje z Fundacją Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego, prowadzi szkolenia oraz grupy superwizyjne dla specjalistów okołoporodowych (psychologów, położnych, lekarzy, fizjoterapeutów) w obszarze psychologii perinatalnej i wspierania rodziców w kryzysach czasu okołoporodowego.

Do tej pory przeszkoliła w obszarze pracy okołoporodowej ok 1000 osób.

Doświadczenie w obszarze psychologii perinatalnej zdobywała na oddziale ginekologiczno-położniczym, prowadząc zajęcia i konsultacje w szkole rodzenia, w ośrodku interwencji kryzysowej, w ramach współpracy z rozmaitymi fundacjami okołoporodowymi i nie tylko, a także w ramach prywatnej praktyki. Szkoliła się i wciąż rozwija pod okiem Justyny Dąbrowskiej na zaawansowanych seminariach okołoporodowych, u Ory Dresner na seminariach obserwacyjnych, u Eli Wilkowskiej, szkoląc się w Anna Freud Centre, dodatkowo w obszarze terapii traumy u Sabiny Sadeckiej.

1O2A0186.jpg

Cena szkolenia

 2100zł

Formularz
zapisowy

Aby zapisać się na szkolenie proszę o wypełnienie formularza znajdującego się obok. W odpowiedzi na Państwa skrzynkę przyjdzie mail z potwierdzeniem zapisu (może trafić do spamu, proszę o sprawdzenie). Tam znajdą się bardziej szczegółowe informacje dotyczące szkolenia.

Koniec zapisów - 31.08.2024.

W razie pytań - proszę o kontakt drogą mailową.

Zapis na szkolenie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie pozwalającym na organizację tego szkolenia i przekazywanie na jego temat informacji.

Dziękuję za zapisanie się na szkolenie!

Na Pani/Pana maila zostało przesłane potwierdzenie wraz z informacjami na temat szkolenia

Metodyka i cele szkolenia

To, co najbardziej wyróżnia szkolenie "Czułe wsparcie w kryzysach okołoporodowych" to paradygmat pracy, jaki wspólnie odkrywamy, a także dostosowanie treści tak, aby osoby pracujące zarówno pscyhoterapeutycznie, jak i wsparciowo i interwencyjnie, odnalazły dla siebie wiedzę i praktyczne wskazówki. Zapraszam Was w świat, w którym obecne będzie integrowanie myśli analitycznej i psychodynamicznej ze sporą dawką wiedzy z obszaru neurobiologii, zaproszona będzie perspektywa i rozumienie szkoły systemowej oraz humanistyczno-egzystencjalnej, a także żywe będzie podejście oferowane przez trzecią falę terapii poznawczo behawioralnej - zwłaszcza ACT. To szkolenie ma za zadanie przygotować specjalistów do lepszego rozumienia kobiety znajdującej się w kryzysie okołoporodowym, pogłębiać refleksję nad tym wyjątkowym czasem, a przede wszystkim wyposaża w wiedzę i umiejętności dotyczące interwencji i wsparcia w takich sytuacjach.

Forma szkolenia

Każdy zjazd ma dwie główne części. Pierwsza jest pogłębieniem rozumienia naszego tematu, reflektujemy to, co może dziać się w przeżywaniu osoby doświadczającej danego kryzysu. Bez względu na nurt w jakim się pracuje, pozwala to na zadawanie sobie pytań, szukanie odpowiedzi i oglądanie danego zagadnienia z bardzo różnych perspektyw. W drugiej części zatrzymujemy się przy praktycznej części, czyli sięgając po narzędzia różnych szkół prezentuje jak można zaopiekować różne aspekty danego kryzysu - co jest ważne do zadbania, jak to można zrobić, czego dobrze unikać. Zapraszam też do dyskusji - wymiana jest jedną z najcenniejszych form podczas szkolenia.

Forma szkolenia pozwala na uczestniczenie w nim bez względu na różne okoliczności. Przyjmuję, że sami wiecie czego najbardziej potrzebujecie, aby przyswajać wiedzę, że czasami towarzyszą Wam zwierzaki i dzieciaki, czasami jesteście w drodze, a czasami kolizja z innym szkoleniem powoduje, że nie możecie w ogóle się pojawić. Nagrywanie szkoleń i wrzucanie ich później na wygodną platformę edukacyjną pozwala na odtwarzanie ich w dowolnym momencie. Możecie wracać do tych treści w dowolnej chwili.

Zjazdy

Początek. O nas i o psychologii okołoporodowej 

Zjazd wprowadzający

6.09.2024 (wyjątkowo w piątek) 17.00-20.30

Podróż w macierzyństwo - skąd przychodzą do nas dzieci? 

O motywacjach i wewnętrznym świecie w ciąży

21.09.2024 sobota 9.00-16.00

Pierwszy z kryzysów - kryzys płodności

19.10.2024 sobota 9.00-16.00

O utracie okołoporodowej

16.11.2024 sobota 9.00-16.00

Spotkanie. Poród i trauma porodowa

7.12.2024 sobota 9.00-16.00

Macierzyństwo i cierpienie - okołoporodowe zaburzenia psychiczne

11.01.2025 sobota 9.00-16.00

Rodzina - diada, niemowlę, babcia. 

8.02.2025 sobota 9.00-17.00 (wydłużona godzina)

Szkolenie składa się z 7 zjazdów online, odbywających się raz w miesiącu w soboty w godzinach 9-16. Wyjątkiem jest wrzesień, gdy spotykamy się dwa razy, z czego pierwszy raz w krótszej formule oraz ostatni zjazd, gdy spotykamy się na godzinę dłużej.  Wszystkie spotkania są nagrywane i możliwe do odtworzenia przez rok. 

*terminy zjazdów mogą jeszcze ulec drobnej korekcie

1O2A0147.jpg
Noworodek

"Ogromnie dużo czerpię z naszych zjazdów, nie tylko w zakresie merytorycznym, ale i całościowo - Twój sposób pracy i postawa wobec pacjentek jest inspiracją. "

Marta, psycholożka

"Szkolenie  szczerze polecam za przekazywanie w sposób bardzo profesjonalny ale również i przystępny rzetelnej, wrzechstronnej wiedzy z zakresu tematyki okołoporodowej i nie tylko. (...) Kasia w swoim szkoleniu łączy wiedzę z różnych podejść terapeutycznych, dlatego też moim zdaniem wydaje się prawdziwie dopasowana do potrzeb osoby potrzebującej pomocy. Poza tym wrażliwość, empatia i poczucie humoru prowadzącej są ogromnym atutem szkolenia. Prezentacje są bardzo ciekawie realizowane i są też bardzo estetyczne. Polecam gorąco i ogromnie dziękuję Ci Kasiu"

Magda, psycholożka

Opinie uczestniczek poprzednich edycji

Gościnne webinary

W ramach szkolenia oprócz regularnych zjazdów online odbywać się będą także dodatkowe webinary oraz wykłady zaproszonymi gośćmi:

Justyna Dąbrowska, dr Kamil Janowicz, dr Anna Stolaś, Anna Wietrzykowska, Joanna Kot oraz Joanna Caffo, Aleksandra Fabjańska. 

Dokładne tematy, terminy wszystkich webinarów będą podawane bliżej rozpoczęcia kursu, gdy możliwe będzie ich ustalenie uznając możliwości czasowe naszych gości. 

Dodatkowe webinary pozostają niespodzianką :)

bottom of page