Czułe wsparcie w kryzysach okołoporodowych
Półroczne szkolenie online dla psychologów i psychoterapeutów
II edycja - Jesień 2023
zapisy zamknięte
50 godzin wiedzy
Pół roku szkolenia.
6 całodniowych spotkań, raz w miesiącu.
Spotkania online
Spotkania przeprowadzane on-line. Po spotkaniach materiały dostępne na platformie przez 12 miesięcy.
10 lat doświadczenia
10 lat doświadczenia w pracy z osobami w kryzysach okołoporodowych.
Ponad 200 przeszkolonych specjalistów.
Webinary
Gościnne webinary z doświadczonymi ekspertami.

O Mnie
Katarzyna Skorupska - psycholożka, psychoterapeutka, wykładowczyni.
Od 10 lat skupiona wokół pracy z osobami doświadczającymi kryzysów okołoporodowych w ramach interwencji kryzysowej, psychoterapii, grup wsparcia, warsztatów.
Wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim, od ponad 3 lat współpracuje z Fundacją Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego, prowadzi szkolenia oraz grupy superwizyjne dla specjalistów okołoporodowych (psychologów, położnych, lekarzy, fizjoterapeutów) w obszarze psychologii perinatalnej i wspierania rodziców w kryzysach czasu okołoporodowego.
Przeszkoliła w obszarze pracy okołoporodowej ponad 200 osób.
Doświadczenie w obszarze pracy okołoporodowej zdobywała na oddziale ginekologiczno-położniczym, w szkole rodzenia, w ośrodku interwencji kryzysowej, fundacji i w ramach prywatnej praktyki, zaś szkoliła się i wciąż rozwija pod okiem Justyny Dąbrowskiej na zaawansowanych seminariach okołoporodowych, u Ory Dresner na seminariach obserwacyjnych, u Eli Wilkowskiej, szkoląc się w Anna Freud Centre, dodatkowo w obszarze terapii traumy.

Cena szkolenia
1800 zł
Metodyka i cele szkolenia
To, co najbardziej wyróżnia szkolenie "Czułe wsparcie w kryzysach okołoporodowych" to paradygmat pracy, jaki wspólnie odkrywamy. Zapraszam Was w świat, w którym obecne będzie integrowanie myśli analitycznej i psychodynamicznej ze sporą dawką wiedzy z obszaru neurobiologii, zaproszona będzie perspektywa i rozumienie szkoły systemowej oraz humanistyczno-egzystencjalnej (tu zwłaszcza ukłon w kierunku szkoły ericksonowskiej i pięknej formy pracy prezentowanej przez Yaloma), a także żywe będzie podejście terapii kontekstualnych (szczególnie terapia ACT). To szkolenie ma za zadanie przygotować specjalistów do lepszego rozumienia kobiety znajdującej się w kryzysie okołoporodowym, a przede wszystkim wyposaża w wiedze i umiejętności dotyczące interwencji i wsparcia w takich sytuacjach.
Forma szkolenia
Każdy zjazd ma dwie główne czesci. Pierwsza jest pogłębieniem rozumienia naszego tematu, reflektujemy to, co może dziać się w przeżywaniu osoby doświadczającej dany kryzys. Bez względu na nurt w jakim się pracuje, pozwala to na zadawanie sobie pytań, szukanie odpowiedzi i oglądanie danego zagadnienia z bardzo różnych perspektyw. W drugiej części zatrzymujemy się przy praktycznej części, czyli sięgając po narzędzia różnych szkół prezentuje jak można zaopiekować różne aspekty danego kryzysu - co jest ważne do zadbania, jak to można zrobić, czego dobrze unikać. Zapraszam też do mikroćwiczeń i dyskusji. Wymiana jest jedną z najcenniejszych form podczas szkolenia.
Forma szkolenia pozwala na uczestniczenie w szkoleniu bez względu na różne okoliczności. Przyjmuję, że sami wiecie czego najbardziej potrzebujecie, aby przyswajać wiedzę, że czasami towarzyszą Wam zwierzaki i dzieciaki, czasami jesteście w drodze, a czasami kolizja z innym szkoleniem powoduje, że nie możecie w ogóle się pojawić. Nagrywanie szkoleń i wrzucanie ich później na wygodną platformę edukacyjną pozwala na odtwarzanie ich w dowolnym momencie. Możecie wracać do tych treści w dowolnej chwili.
Zjazdy
16.09.23
Podróż w macierzyństwo - skąd przychodzą do nas dzieci?
14.10.23
Pierwszy z kryzysów - kryzys płodności
18.11.23
O utracie okołoporodowej
9.12.23
Poród i trauma porodowa
13.01.24
Macierzyństwo i cierpienie - okołoporodowe zaburzenia psychiczne
10.02.24
System i kontekst - niemowlę, ojciec, babcia
Szkolenie składa się z 6 zjazdów online, odbywających się raz w miesiącu w soboty w godzinach 9-16. Wszystkie spotkania są nagrywane i możliwe do odtworzenia przez rok.
Dodatkowe Webinary
W ramach szkolenia oprócz regularnych zjazdów online odbywać się będą także dodatkowe webinary z zaproszonymi gośćmi. Na tu i teraz potwierdzone tematy oraz prelegentki to:
Justyna Dąbrowska opowie o pierwszej konsultacji matki z niemowlakiem
Anna Wietrzykowska o niezamierzonej bezdzietności i wsparciu
Joanna Kot oraz Joanna Caffo (Projekt Płodnik) o pracy z trudną płodnością
Aleksandra Fabjańska (Psychologiczna Szkoła Rodzenia) pogłębi temat mężczyzn w okresie okołoporodowym
A to nie wszyscy. Pozostałe tematy oraz terminy wszystkich webinarów będą podawane bliżej rozpoczęcia kursu, gdy dograne będą z gośćmi w ramach ich dostępności i mozliwości.