top of page
Czułe wsparcie w kryzysach okołoporodowych

Półroczne szkolenie online dla psychologów i psychoterapeutów

II edycja - Jesień 2023
zapisy zamknięte

50 godzin wiedzy

Pół roku szkolenia.

6 całodniowych spotkań, raz w miesiącu.

Spotkania online

Spotkania przeprowadzane on-line. Po spotkaniach materiały dostępne na platformie przez 12 miesięcy.

10 lat doświadczenia

 10 lat doświadczenia w pracy z osobami w kryzysach okołoporodowych.

Ponad 200 przeszkolonych specjalistów.

Webinary

Gościnne webinary z doświadczonymi ekspertami.

1O2A9852.jpg
O Mnie

Katarzyna Skorupska - psycholożka, psychoterapeutka, wykładowczyni.

Od 10 lat skupiona wokół pracy z osobami doświadczającymi kryzysów okołoporodowych w ramach interwencji kryzysowej, psychoterapii, grup wsparcia, warsztatów.

Wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim, od ponad 3 lat współpracuje z Fundacją Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego, prowadzi szkolenia oraz grupy superwizyjne dla specjalistów okołoporodowych (psychologów, położnych, lekarzy, fizjoterapeutów) w obszarze psychologii perinatalnej i wspierania rodziców w kryzysach czasu okołoporodowego.

Przeszkoliła w obszarze pracy okołoporodowej ponad 200 osób.

Doświadczenie w obszarze pracy okołoporodowej zdobywała na oddziale ginekologiczno-położniczym, w szkole rodzenia, w ośrodku interwencji kryzysowej, fundacji i w ramach prywatnej praktyki, zaś szkoliła się i wciąż rozwija pod okiem Justyny Dąbrowskiej na zaawansowanych seminariach okołoporodowych, u Ory Dresner na seminariach obserwacyjnych, u Eli Wilkowskiej, szkoląc się w Anna Freud Centre, dodatkowo w obszarze terapii traumy.

1O2A0186.jpg

Cena szkolenia 
1800 zł
 

Metodyka i cele szkolenia

To, co najbardziej wyróżnia szkolenie "Czułe wsparcie w kryzysach okołoporodowych" to paradygmat pracy, jaki wspólnie odkrywamy. Zapraszam Was w świat, w którym obecne będzie integrowanie myśli analitycznej i psychodynamicznej ze sporą dawką wiedzy z obszaru neurobiologii, zaproszona będzie perspektywa i rozumienie szkoły systemowej oraz humanistyczno-egzystencjalnej (tu zwłaszcza ukłon w kierunku szkoły ericksonowskiej i pięknej formy pracy prezentowanej przez Yaloma), a także żywe będzie podejście terapii kontekstualnych (szczególnie terapia ACT). To szkolenie ma za zadanie przygotować specjalistów do lepszego rozumienia kobiety znajdującej się w kryzysie okołoporodowym, a przede wszystkim wyposaża w wiedze i umiejętności dotyczące interwencji i wsparcia w takich sytuacjach.

Forma szkolenia

Każdy zjazd ma dwie główne czesci. Pierwsza jest pogłębieniem rozumienia naszego tematu, reflektujemy to, co może dziać się w przeżywaniu osoby doświadczającej dany kryzys. Bez względu na nurt w jakim się pracuje, pozwala to na zadawanie sobie pytań, szukanie odpowiedzi i oglądanie danego zagadnienia z bardzo różnych perspektyw. W drugiej części zatrzymujemy się przy praktycznej części, czyli sięgając po narzędzia różnych szkół prezentuje jak można zaopiekować różne aspekty danego kryzysu - co jest ważne do zadbania, jak to można zrobić, czego dobrze unikać. Zapraszam też do mikroćwiczeń i dyskusji. Wymiana jest jedną z najcenniejszych form podczas szkolenia.

Forma szkolenia pozwala na uczestniczenie w szkoleniu bez względu na różne okoliczności. Przyjmuję, że sami wiecie czego najbardziej potrzebujecie, aby przyswajać wiedzę, że czasami towarzyszą Wam zwierzaki i dzieciaki, czasami jesteście w drodze, a czasami kolizja z innym szkoleniem powoduje, że nie możecie w ogóle się pojawić. Nagrywanie szkoleń i wrzucanie ich później na wygodną platformę edukacyjną pozwala na odtwarzanie ich w dowolnym momencie. Możecie wracać do tych treści w dowolnej chwili.

Zjazdy

16.09.23

Podróż w macierzyństwo - skąd przychodzą do nas dzieci?

14.10.23

Pierwszy z kryzysów - kryzys płodności

18.11.23

O utracie okołoporodowej

9.12.23

Poród i trauma porodowa

13.01.24

Macierzyństwo i cierpienie - okołoporodowe zaburzenia psychiczne

10.02.24

System i kontekst - niemowlę, ojciec, babcia

Szkolenie składa się z 6 zjazdów online, odbywających się raz w miesiącu w soboty w godzinach 9-16. Wszystkie spotkania są nagrywane i możliwe do odtworzenia przez rok. 

1O2A0147.jpg
Noworodek

"Ogromnie dużo czerpię z naszych zjazdów, nie tylko w zakresie merytorycznym, ale i całościowo - Twój sposób pracy i postawa wobec pacjentek jest inspiracją. "

Marta, psycholożka

"Szkolenie  szczerze polecam za przekazywanie w sposób bardzo profesjonalny ale również i przystępny rzetelnej, wrzechstronnej wiedzy z zakresu tematyki okołoporodowej i nie tylko. (...) Kasia w swoim szkoleniu łączy wiedzę z różnych podejść terapeutycznych, dlatego też moim zdaniem wydaje się prawdziwie dopasowana do potrzeb osoby potrzebującej pomocy. Poza tym wrażliwość, empatia i poczucie humoru prowadzącej są ogromnym atutem szkolenia. Prezentacje są bardzo ciekawie realizowane i są też bardzo estetyczne. Polecam gorąco i ogromnie dziękuję Ci Kasiu"

Magda, psycholożka

Opinie uczestniczek I edycji

Dodatkowe Webinary

W ramach szkolenia oprócz regularnych zjazdów online odbywać się będą także dodatkowe webinary z zaproszonymi gośćmi. Na tu i teraz potwierdzone tematy oraz prelegentki to:

Justyna Dąbrowska opowie o pierwszej konsultacji matki z niemowlakiem

Anna Wietrzykowska o niezamierzonej bezdzietności i wsparciu

Joanna Kot oraz Joanna Caffo (Projekt Płodnik) o pracy z trudną płodnością

Aleksandra Fabjańska (Psychologiczna Szkoła Rodzenia) pogłębi temat mężczyzn w okresie okołoporodowym

A to nie wszyscy. Pozostałe tematy oraz terminy wszystkich webinarów będą podawane bliżej rozpoczęcia kursu, gdy dograne będą z gośćmi w ramach ich dostępności i mozliwości. 

bottom of page